Jak zorganizować fracht morski z Turcji?

Często zdarza się, że firmy korzystają z usług specjalisty ds. żeglugi, aby zorganizować fracht morski z Turcji i bezpiecznie i legalnie przewieźć towary od dostawcy. Jest to pomocne, ponieważ procesy importowe i celne są złożone. Błędy mogą być kosztowne, więc zaangażowanie agenta spedycyjnego jest skutecznym sposobem zarządzania ryzykiem i zapewnienia płynnego przebiegu procesu.

Oto ogólne kroki, które musisz podjąć, aby zorganizować fracht morski z Turcji: Wybierz firmę przewozową i uzgodnij wycenę żądanej usługi Firma spedycyjna odbierze towar od twojego dostawcy Twoja przesyłka jest przenoszona do portu i przechodzi przez odprawę celną w miejscu pochodzenia Towary są ładowane do własnego kontenera (FCL) lub wspólnego kontenera (LCL), a następnie umieszczane na statku towarowym w celu ich podróży.

Po przybyciu do Polski towary muszą ponownie przejść odprawę celną – zwykle zaaranżowaną przez agenta spedycyjnego – i zostaną zwolnione po opłaceniu wszystkich opłat celnych i podatków. Towary są dostarczane do Ciebie – w ich kontenerze, jeśli zostały wysłane FCL, lub na paletach, jeśli zostały wysłane LCL.

Jak długo trwa transport morski czyli fracht morski z Turcji? Transport morski z krajów takich jak Turcja trwa znacznie dłużej niż przewóz towarów drogą lotniczą. Musisz wziąć pod uwagę czas potrzebny na dostarczenie towarów do portu w miejscu ich pochodzenia, czas odprawy celnej zarówno w miejscu pochodzenia, a także czas spędzony na wodzie. Twoja firma spedycyjna będzie w stanie dokładnie określić, ile czasu zajmie dostarczenie przesyłki morskiej. Należy jednak pamiętać, że istnieje szereg problemów, które mogą powodować opóźnienia. Od dostawcy, któremu brakuje czasu dostawy do portu, po złą pogodę, wyzwania związane z lokalnymi procedurami przewozowymi lub celnymi, Twój ładunek może zostać schwytany w opóźnieniach, na które nie masz wpływu.