Czy pieluchy biodegradowalne są dobre dla skóry?

Na początku lat 90. producenci jednorazowych pieluch i firmy zajmujące się pieluchami tekstylnymi zlecali badania mające na celu określenie, czy ubrania lub artykuły jednorazowego użytku są najbardziej przyjazne dla środowiska. Nic dziwnego, że badania zlecone przez firmy produkujące pieluchy jednorazowego użytku wykazały, że artykuły jednorazowego użytku nie są gorsze dla środowiska niż pieluchy tekstylne.

Jeśli mieszkasz na obszarze z problemami z wysypiskami śmieci, wybierz ubrania, a jeśli twoja społeczność cierpi na brak wody, wybierz jednorazową pieluszkę biodegradowalną. W celu zwalczania problemu wysypisk, nie zgadza się z tym. „Jeśli wpływ na środowisko produktów jednorazowych jest rzeczywiście taki sam jak pieluch materiałowych, to dlaczego nie przeprowadzono porównywalnych badań dla innych produktów? Dlaczego nie używamy więcej papierowych talerzy i kubków zamiast na przykład zmywać naczynia wielokrotnego użytku?”.

Wiele artykułów dziecięcych ma dość krótką żywotność, ale nie pieluchy biodegradowalne. Otulacz może być sprzęgłem, aby uspokoić noworodka i uzyskać kilka dodatkowych godzin snu, ale wystarczy go tylko na kilka miesięcy, max. Huśtawka to idealne miejsce, w którym Twoje dziecko może się zrelaksować, gdy Ty zajmiesz się innymi rzeczami, ale musisz z niej zrezygnować, gdy tylko maluch zacznie siadać. Są jeszcze pieluchy biodegradowalne – to je kupujesz najczęściej bo są najczęściej używane – nawet kilka razy na dzień!

Pieluchy biodegradowalne szturmem zdobywają rynek jednorazowych pieluch. Z hasłami „biodegradowalne i lepsze dla ziemi”, „organiczne” i „bardziej naturalne dla wrażliwej skóry dziecka” porozrzucane po całym opakowaniu, te pieluchy wydają się oczywistym wyborem dla każdego świadomego ekologicznie rodzica, który chce zmniejszyć swój wpływ na naszą szybko zmieniające się środowisko, a mimo to nadal chce wygody jednorazowej pieluchy zamiast tkaniny.