Czy warto zainwestować w windy Bydgoszcz?

W przypadku budynków komercyjnych, w których są dwa lub więcej pięter lub w przypadku zmiany poziomu w budynku, prawdopodobnie będzie potrzebna jakaś winda, aby zapewnić dostęp dla wszystkich. Poniżej omówiono główne typy wind osobowych i platformowych z Peterlift z Bydgoszczy.

Zgodnie z prawodawstwem europejskim windy Bydgoszcz podlegają dyrektywie maszynowej lub dyrektywie w sprawie dźwigów. Ogólnie rzecz biorąc, dźwigi objęte dyrektywą maszynową można zdefiniować jako windy platformowe, a te w ramach dyrektywy dźwigowej jako windy osobowe lub dźwigi towarowo-osobowe.

Kluczowa różnica jest taka, że dyrektywa w sprawie dźwigów obejmuje każdy produkt przewożący pasażerów z prędkością powyżej 0,15 m na sekundę. Dyrektywa maszynowa obejmuje wszystkie produkty przewożące pasażerów z prędkością 0,15 m / s i mniejszą. Osobowe windy Bydgoszcz mogą mieć pojemność od trzech do 33 osób, ale najczęściej spotykane są windy 8-osobowe. Dostępna jest szeroka gama wykończeń i opcji specyfikacji. W przypadku wyższych lub większych budynków domyślnym wyborem powinny być zawsze windy osobowe (jedna lub więcej). W ramach tego specyfikacja dźwigu osobowego wymaga starannego rozważenia – np. Niektóre dźwigi i windy Bydgoszcz mogą być wykorzystywane do celów przeciwpożarowych i ewakuacyjnych lub wymagać elementu wandaloodporności w zależności od zastosowania.