Tarasy z kamienia – jaką nawierzchnię wybrać?

Najnowszym osiągnięciem w rozwiązaniach nawierzchniowych na tarasy z kamienia jest niezwykle wytrzymała, odporna na zabrudzenia nawierzchnia porcelanowa (otwiera się w nowym oknie). Pomimo przekonującego wyglądu, te płyty nie są w ogóle wykonane z kamienia, ale są sztuczną symulacją rzeźbionego kamienia, który jest trwały, wyjątkowo łatwy w utrzymaniu oraz odporny na mróz i glony. Występują w szerokiej gamie kolorów i stylów, z których wszystkie odzwierciedlają naturalne wykończenie i są idealne do płynnego przejścia z kuchni lub jadalni na patio. Płyty porcelanowe nie blakną z upływem czasu, dzięki czemu są bardzo trwałe i pozostaną czyste przez znacznie dłuższy czas. Tarasy z kamienia są świetne, jeśli szukasz nowoczesnego, łatwego w pielęgnacji rozwiązania na patio (otwiera się w nowym oknie). Chociaż na początku możesz zapłacić trochę więcej za płyty, Twoje oszczędności na konserwacji i czyszczeniu wkrótce to nadrobią. A jeśli chodzi o brak konieczności spędzania godzin z myjką strumieniową każdej wiosny, jest to naprawdę bezcenne.

Kostka brukowa i kostka brukowa z kamienia naturalnego też się nada! Kostka brukowa (otwiera się w nowym oknie) i kostka brukowa z naturalnego kamienia (otwiera się w nowym oknie) oferuje inne rozwiązanie brukowe, ale ze względu na mniejszy rozmiar ogólnie lepiej nadaje się do mniejszych powierzchni utwardzonych, takich jak podjazdy, dziedzińce i tarasy. Z reguły im większy jest utwardzony obszar, tym większe powinny być płyty, aby utrzymać skalę.

Ogromne tarasy z kamienia na niewielkim obszarze sprawiają, że przestrzeń wygląda na mniejszą niż jest, i podobnie, małe kostki na dużej rozległej przestrzeni będą wyglądać nieco nierówno. Bruk i kamień bardzo dobrze sprawdza się również na podjazdach ze względu na ich wytrzymałość i trwałość.