Do czego służą rozdzielnice elektryczne?

Jaka jest różnica między centralami a panelami? Rozdzielnice elektryczne i panele zapewniają podobną funkcjonalność w systemie dystrybucji energii. Panele panelowe są zwykle ograniczone do maksymalnie 1200 A prądu wejściowego (głównego), montowane zarówno podtynkowo w ścianie, jak i powierzchniowo do ściany.

Rozdzielnice elektryczne to jednostki wolnostojące, które można podłączyć z przodu i które wymagają jedynie dostępu z przodu, podobnie jak panele. Rozdzielnice elektryczne to punkt, w którym źródło zasilania przychodzącego dzieli się na osobne obwody, z których każdy jest kontrolowany i chroniony przez bezpieczniki lub rozdzielnicę tablicy rozdzielczej. Rozdzielnica elektryczna podzielona jest na kilka jednostek funkcjonalnych, z których każda zawiera wszystkie elementy elektryczne i mechaniczne, które przyczyniają się do spełnienia danej funkcji.

Rozdzielnice elektryczne stanową kluczowe ogniwo w łańcuchu niezawodności. W związku z tym rodzaj rozdzielnicy rozdzielczej musi być idealnie dostosowany do jej zastosowania. Jego konstrukcja i konstrukcja muszą być zgodne z obowiązującymi normami i praktykami pracy.