Prawnik a adwokat w Poznaniu – jaka jest różnica?

Adwokat w Poznaniu odgrywa cenną rolę, ponieważ prawo jest zaangażowane w każdy aspekt społeczeństwa – od wieku, w którym można przystąpić do egzaminu na prawo jazdy, do prędkości, którą można jechać, gdy się kwalifikuje; od płacy minimalnej, jakiej możesz oczekiwać w pracy, po czystość wody, którą pijesz.

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że tradycyjnie zawód jakim jest adwokat w Poznaniu dzieli się na dwie główne gałęzie – radców prawnych i adwokatów. Nie są to jednak jedyni prawnicy, są też dyplomowani prawnicy, asystenci prawni, praktykanci i nie tylko – dowiedz się więcej w dalszej części naszego bloga. Na razie oto szerokie wprowadzenie do tego, co robią prawnicy i adwokaci z Poznania, woj. wielkopolskie.

Adwokat w Poznaniu udziela porad i pomocy w kwestiach prawnych. Adwokaci są pierwszym punktem kontaktowym dla osób i organizacji (np. firm i organizacji charytatywnych) szukających porady prawnej i reprezentacji. Większość adwokatów współpracuje w kancelariach prawnych będących własnością adwokatów, podczas gdy inni pracują w administracji centralnej lub lokalnej, w działach prawnych spółek lub w alternatywnej strukturze biznesowej – rodzaj działalności, która świadczy takie same usługi jak kancelaria w Poznaniu, ale jest finansowany i kontrolowany przez osoby niebędące prawnikami.