Renowacja mebli – jak zacząć?

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek napraw lub renowacji mebli wytrzyj spirytus mineralny, aby pomóc Ci zdecydować, jakie powinny być Twoje kolejne kroki. Alkohole mineralne tymczasowo nasycają wykończenie, aby pokazać, jak mebel będzie wyglądał, używając jedynie warstwy bezbarwnego wykończenia. Nie martw się; to nie zaszkodzi wykończeniu. Jeśli wszystko wygląda dobrze, wystarczy oczyścić powierzchnię i nałożyć warstwę wcierającą na bazie oleju, aby renowacja mebli przebiegła pomyślnie. Jeśli powierzchnia wygląda źle nawet po zmoczeniu spirytusem mineralnym, musisz podjąć inne środki, aby przywrócić wykończenie. Niektóre z nich pokażemy w poniższych krokach.

Dokładne czyszczenie jest ważnym pierwszym krokiem w każdym projekcie jakim jest renowacja mebli. Usuwanie dziesięcioleci brudu i smaru często przywraca oryginalny blask. Kevin twierdzi, że trudno w to uwierzyć, ale można myć meble wodą z mydłem. Renowator mebli z firmy ArtStyl zaleca płynne mydło do naczyń z kości słoniowej zmieszane z wodą. Wymieszaj w takiej samej proporcji, jak myjesz naczynia. Zanurz gąbkę w roztworze, wykręć ją i użyj do delikatnego szorowania powierzchni. Pędzel świetnie nadaje się do czyszczenia rzeźb i listew. Po zakończeniu szorowania wodą z mydłem spłucz powierzchnię wyciśniętą gąbką i czystą wodą. Następnie osusz go czystym ręcznikiem.

Białe pierścienie mogą być łatwo pozbyć się lub mogą być prawdziwym koszmarem. Najpierw posmaruj pierścień wazeliną i pozostaw na noc. Olej z wazeliny często wniknie w wykończenie i usunie pierścień lub przynajmniej sprawi, że będzie mniej widoczny. Jeśli to nie zadziała, możesz wypróbować produkt polecany przez specjalistę wykonującego czynności takie jak renowacja mebli. Często działają, ale mogą zmienić połysk. Jeśli te poprawki nie działają, skonsultuj się z profesjonalistą, aby dowiedzieć się, jakie są inne opcje projektu odnawiania mebli.