Windsurfing – zacznij od zera!

Podczas wakacji ludzie stawiają pierwsze kroki na desce windsurfingowej. Lekko sfrustrowani szybko zauważają, jak trudno jest utrzymać równowagę – nie mówiąc już o rozpoczęciu pracy. Aby zdobyć talent, instrukcje są koniecznością. Szkoły takie jak Surfbrother uczą ponad 100 000 początkujących i zaawansowanych każdego roku. Nie tylko trening dźwiękowy pomaga poprawić zabawę na wodzie; w znaczący sposób przyczynia się również do bezpieczeństwa na wodzie. Około 1000 polskich i wielu zagranicznych wód: wstęp wolny! Niemniej jednak wymagana jest podstawowa licencja na windsurfing, szczególnie w północnej i środkowej części Polski. Na przykład w Chałupach ludzie mogą uprawiać windsurfing tylko po okazaniu świadectwa kwalifikacji. Wymagany egzamin można zdawać w każdej szkole uznanej przez Surfbrother – za niewielką opłatą. Od momentu powstania szkół windsurfingowych wydało ponad 2 miliony podstawowych licencji na windsurfing.

Zajęcia windsurfingowe – dla kogo?
„Każdy – od 7 do 70 lat – może zapoznać się z windsurfingiem. Krok po kroku, bezpiecznie, doświadczając zabawy i emocji. Tak twierdzą większość instruktorów sportów wodnych. I mają rację: dla wszystkich, którzy potrafią pływać, windsurfing jest tak proste, jak ciasto – jeśli instrukcje są prawidłowe ”. Odpowiedni czas na rozpoczęcie? Na ogół wiek pojawienia się wynosi od 7 do 10 lat.

Uważaj: porównanie różnych dzieci w tym wieku szybko prowadzi do wniosku o oczywistej różnicy w rozwoju fizycznym i psychicznym. Dogłębna rozmowa z rodzicami i dzieckiem na temat wieku, wagi (z doświadczenia nie mniej niż 30 kilogramów) doświadczeń w innych dyscyplinach i autonomii dziecka może dać pierwsze wrażenia. W razie wątpliwości wskazane są małe gry lub ćwiczenia na lądzie lub na wodzie. Co pomaga mi wiedzieć, czy moje dziecko jest wystarczająco duże, aby nauczyć się windsurfingu?