Długopisy i pióra Waterman – jakie mają elementy?

Jak nazywają się elementy, z których składają się pióra Waterman? Przede wszytskim pióra Waterman mają zbiornik z atramentem. Zbiornik z tuszem zawiera tusz, który nie był jeszcze używany, i oddziela pióro wieczne od pióra zanurzeniowego. Może to być zwykły pojemnik z tuszem lub specjalny mechanizm napełniania do zasysania i przechowywania atramentu w butelkach. Czasami może to być po prostu beczka z długopisem wypełniona atramentem za pomocą kroplomierza. Więcej informacji na temat różnych sposobów napełniania pióra wiecznego znajduje się na stronie firmy, która sprzedaje pióra Waterman.

Czapka to kolejny element, w które wyposażone są pióra Waterman. Istnieje kilka wysuwanych piór wiecznych Waterman, ale zdecydowana większość piór wiecznych używa nasadki. Pióra wieczne powinny zawsze być zakrywane lub chowane, gdy ich nie używasz, ponieważ ich końcówki mogą zacząć wysychać po minucie lub dwóch bez użycia. Jeśli stalówka kiedykolwiek wyschnie, zwykle można ją ponownie napisać, bazgroły lub dodając kroplę wody do stalówki. Kołnierz na stalówkę Kołnierz na stalówkę Niektóre pióra wieczne mają kołnierz stalówki, który utrzymuje stalówkę i podaje razem, tworząc jedną „jednostkę stalówki”.

Sekcja chwytania pióra jest równie ważna. Część chwytna jest połączeniem pióra wiecznego, łączącym stalówkę, paszę, zbiornik z atramentem i palce. Sekcja uchwytu może być również nazywana sekcją stalówki lub po prostu „sekcją”. Do tego dochodzi tuleja, która jest resztą korpusu pióra, w którą wkręca się część chwytna. W przypadku większości piór wiecznych beczka jest tylko fantazyjną powłoką, która chroni zbiornik z atramentem i ułatwia trzymanie pióra. Jednak w przypadku pisaków z wbudowanym tłokiem lub próżniowym systemem napełniania cylinder stanowi integralną część zbiornika z atramentem. W przypadku pisaków z kroplomierzem pojemnik jest pojemnikiem z tuszem.