Meble tapicerowane – jakie obicie jest najlepsze?

Szukasz porady na temat wyboru tkaniny na sofę i inne meble tapicerowane? Kupując nowe meble tapicerowane, jest to prawie najważniejszy czynnik, który należy wziąć pod uwagę, więc będziesz chciał ją dobrze zrobić. Aby pomóc Ci podjąć decyzję, który materiał na meble tapicerowane jest dla Ciebie najlepszy, przygotowaliśmy kilka porad ekspertów, jak wybrać najlepszą tapicerkę …

Ustalenie budżetu na kwotę, którą chcesz wydać na meble tapicerowane, jest prawdopodobnie najlepszym miejscem na rozpoczęcie, ponieważ to określi twój wybór tkaniny. Istnieje mnóstwo wspaniałych tańszych sof (sprawdź nasz niedrogi przewodnik po zakupach sof, aby uzyskać dowód) i możesz je dostać w naprawdę luksusowych tkaninach, takich jak aksamit.

Pamiętaj jednak, że w przypadku tańszej sofy lub tańszego fotela, wybór kolorów może być ograniczony do garstki, natomiast jeśli masz większy budżet i tworzona jest sofa na zamówienie, zwykle można wybierać spośród setek tkanin i kolorów, a ponadto możesz zamówić próbki materiałów na meble przed zakupem, aby sprawdzić, czy jesteś zadowolony z dokonanego wyboru tapicerki.

Naturalne mieszanki i puszyste tekstury dostosowane na obicia są przyjemne w dotyku, ale jeśli cierpisz na alergię, prawdopodobnie przyniosą ci nieszczęście. Długie naturalne włókna są idealnymi składnikami kurzu, brudu i sierści zwierząt domowych, więc jeśli masz wrażliwość lub alergię, gładkie, syntetyczne mieszanki będą lepszym wyborem. Na rynku dostępnych jest wiele sprytnych materiałów na meble tapicerowane, a jedną z popularnych opcji jest sztuczny zamsz, który w 2020 roku jest niezwykle modny.