Wybierz projekt na nagrobki

Decydując się na nagrobki możesz rozważyć ręczne wytrawienie obrazu lub godła rodzinnego na nagrobku. Obrazy często przedstawiają styl życia lub przekonania zmarłego. Na przykład, jeśli byli zapalonym miłośnikiem muzyki, odpowiednie może być zdjęcie gitary. Symbole takie jak róże, gołębie czy Biblia są bardzo częste w komentarzach. Ceramiki można również użyć, jeśli chcesz zdjęcie na nagrobku.

Literowanie:
Różne czcionki mogą dodawać znaki do nagrobka. Najpopularniejszą opcją jest czcionka rzymska lub bardzo podobna. Wysoce stylizowane czcionki, takie jak staroangielski i wyszukane czcionki „skryptowe”, mogą dobrze wyglądać na papierze, ale często są bardzo nieodpowiednie podczas cięcia w kamień. Bardziej proste czcionki kursywą są często używane do wierszy, fragmentów biblijnych, poezji i cytatów. Rodzaj kamienia może również wpływać na wygląd napisu. W większości przypadków litery są wyryte w kamieniu i wykończone złotym liściem lub pomalowane emalią, dlatego ważne jest, aby mieć kontrastowy kolor, aby się wyróżniał. Kamienie Chociaż kamień jest kluczową częścią projektu, możesz nie zostać dopuszczony do wyboru kamienia. Większość cmentarzy zarządzanych przez radę zezwala na praktycznie wszystkie kamienie naturalne, jednak cmentarze w Strzegomiu są znacznie bardziej restrykcyjne pod względem materiałów, np. materiały polerowane i biały marmur są na ogół niedozwolone.

Preferowane materiały na podwórkach to nieoszlifowane, jasne i ciemnoszare granity. W miejscach narażonych, takich jak otwarte zbocza, miękki kamień może szybciej się starzeć. W takich przypadkach zalecany jest twardy kamień, taki jak granit.

Zabarwienie:
Nagrobki mogą występować w szerokiej gamie kolorów, najczęściej są to: czarny, czerwony, niebieski, szary i biały. Jak wspomniano wcześniej, cmentarze i cmentarze mogą mieć własne wymagania dotyczące materiałów i kolorów.

Zabarwienie kamienia i wymiary nagrobków:
Wybierając projekt na nagrobki, zawsze bierz pod uwagę dopuszczalny rozmiar i wymiary. Nie używaj zbyt dużego nagrobka dla małych znaczników ani nie próbuj mieć go za dużo na małej przestrzeni. W razie wątpliwości skonsultuj się z ekspertem. Zaprojektowanie nagrobka daje możliwość ustalenia, jak pamięta się zmarłego. Projekt na nagrobki jest najważniejszym aspektem tego procesu i nigdy nie należy podejmować lekceważących decyzji.