GPS i nawigacja Android

Jak działa GPS bez Internetu?
Fabrycznie załadowane mapy, dzięki którym nawigacja Android jest prosta, nie wymagają połączenia z Internetem do pracy. Ponieważ trasy i miejsca wokół ciebie niewiele się zmieniają, nie ma potrzeby regularnych aktualizacji. Jednak w przypadku regularnego ruchu na żywo, tras i aktualizacji map może być potrzebny Internet. Niestety może to zabrzmieć tak prosto, jak to może wydawać się, nawet Internet może czasami dostarczyć tylko te informacje, które nie są tak aktualne, jak potrzebujesz. Dlatego systemy GPS to tylko mniejsze fragmenty dużego obrazu.
System GPS wbudowany również w samochody to mniejsza wersja rzeczywistego GPS, ale zdecydowanie jest to kompletny system nawigacji.

Części systemu.
Odbiornik GPS: podobnie jak w GPS, odbiornik jest tylko komunikacją jednokierunkową. Odbiera sygnały satelitarne i sprawdza współrzędne szerokości i długości geograficznej w celu ustalenia dokładnej lokalizacji.

Mapa: istotną zaletą wbudowanego GPS z nawigacją Android jest to, że ma on fabrycznie załadowaną mapę. Mapa zawiera wszystkie szczegóły miasta i kraju, w tym wszystkie kluczowe punkty orientacyjne, ulice i parki. Zawsze możesz połączyć się z Internetem, aby w razie potrzeby pobrać dodatkowe mapy, ale system jest dobry także bez Internetu.

System nawigacji: System jakim jest nawigacja Android łączy oba elementy i pomaga nadążyć za ruchem. Podczas podróży oblicza ruch osoby lub pojazdu i podaje pełne szczegóły nawigacji dotyczące trasy. Kładąc wszystko razem Najpierw wchodzi odbiornik GPS. Sprawdza dokładną lokalizację użytkownika. Z kolei mapa podaje współrzędne, ulicę, obszar, miasto i kraj. W ten sposób poznasz swoją dokładną lokalizację. Następnie, gdy zaczynasz się poruszać, system nawigacyjny dopasowuje prędkość do czasu i trasy. W ten sposób, gdy pozna kierunek, w którym zmierzasz, pomoże ci poprowadzić cię do miejsca docelowego. Dlatego jest to podstawowy, prosty, ale skuteczny system działający nawigacji android bez Internetu.