Kursy stylizacji w Krakowskiej Szkole Mody

Kilka rzeczy, o których warto pamiętać przed zapakowaniem szkicowników udając się na kursy stylizacji! Nawet jeśli Benjamin może podszywać kieszenie pewnego dnia, pamiętajmy, że ten dzień jest drogi, daleko i jest wiele planów do zrobienia, zanim odejdziesz do szkoły mody. Rozpowszechniane czasopisma modowe, astronomiczne metki cenowe i głośne filmy dotyczące stylizacji i mody, sugerują świat nieskończonego blasku bez sugerowania prawdziwej pracy wykonanej przed rozwinięciem czerwonego dywanu. Oczywiście większość zawodów wymaga staranności i wysiłku, ale szybko zmieniający się świat mody jest zupełnie innym rodzajem bestii, której większość nie może marzyć o oswojeniu. Zanim zostaniesz oślepiony przez jasne światła pasa startowego, poświęć kilka minut, aby rozważyć następujące kwestie, a także takie zagadnienia jak kursy i szkolenia.


1. Osobowość.
Oto część, w której bierzesz głęboki oddech, cofasz się i oceniasz siebie oraz swoją chęć czołgania się na szczyt słupa totemu, ponieważ to właśnie zajmie. Świat mody jest zarezerwowany tylko dla najbardziej oddanych i kreatywnych wizjonerów na świecie, nie pozostawiając miejsca na szczycie dla przeciętnych. Dlatego jeśli chcesz ukończyć kursy stylizacji i mody, musisz być przekonany, że jest to coś co kochasz. Ważne jest, aby móc chwycić byka za rogi i przejąć inicjatywę, ponieważ nic w tej linii pracy nie zostanie ci przekazane, czyniąc owoc twoich prac tak słodkim w końcu. Pamiętaj, że absolwenci rzadko zaczynają projektować natychmiast po szkole, dlatego ważne jest, abyś radził sobie z karierą z niezliczonymi wzlotami i upadkami.

Chociaż ważne jest posiadanie silnych umiejętności organizacyjnych i komunikacyjnych, szczypta bezsenności nigdy nie boli. Nie ma lepszego czasu niż teraźniejszość, aby zadać sobie te kluczowe pytania: Czy marzyłem o życiu w modzie i odbyciu kursu stylizacji tak długo, jak pamiętam? Czy jestem gotów pójść o krok dalej i ukończyć kursy stylizacji, aby dostać to, czego chcę? Czy chcę zrezygnować ze snu i spory kawałek mojego życia społecznego? Co najważniejsze, czy jestem gotów zrobić wszystko, aby moje marzenie stało się rzeczywistością?

2. Pasja do stylizacji i mody.
Chwila prawdy: czy twoja maszyna do szycia zbiera kurz na dnie szafy lub czy zajmuje ona główną rzeczywistość, którą jest twój stół kuchenny? Nie można wystarczająco podkreślić, że musisz jeść, oddychać, żyć i marzyć. Jeśli twoje ołówki i szkicowniki są w ukryciu, to sugerowałbym cieszenie się modą w najbliższym butiku modowym, zamiast aspirować do zostania stylistom i twórcą mody, czyli projektantem i stylistom.

3. Talent.
Pamiętasz w piątej klasie, kiedy wszyscy na próbach baseballu w cudowny sposób stworzyli drużynę? Niestety ta branża jest zupełnie odwrotna i bez odrobiny naturalnej zdolności nie zabierzesz do domu trofeum. Surowe talenty są postrzegane jako klejnot, który projektanci mogą kształtować i dopasowywać do własnej marki, ale nie jest to coś, czego można koniecznie nauczyć. Oczywiście, dzięki szkoleniu i umiejętnościom praktycznym można wyostrzyć, ale jeśli nie przychodzą w sposób naturalny, prawdopodobnie lepiej jest w innej dziedzinie niż stylizacja i moda.