Drukarki fiskalne, termiczne i atramentowe

Drukarki fiskalne termiczne wykorzystują małe elementy drukujące do drukowania lub tworzenia obrazów na papierze. Drukarki fiskalne termiczne są wykorzystywane w obszarach przemysłowych do drukowania znaków ostrzegawczych, znaków bezpieczeństwa, symboli kierunków i innych etykiet itp. Zaletami korzystania z drukarek termicznych są trwałość, szerokie zastosowanie, a koszty eksploatacji takich drukarek są przystępne.

Atramentowe drukarki fiskalne wykorzystują płyn rozpuszczalnikowy do drukowania obrazów i innych informacji na papierze. Zwykle drukarki te są używane do celów na małą skalę, takich jak biura, gospodarstwa domowe itp. Wyróżniającą cechą drukarki atramentowej będzie jakość drukowania obrazów. Nawet niskie drukarki atramentowe mogą drukować obrazy wysokiej jakości.

Koszt zakupu drukarek fiskalnych atramentowych jest dość tani w porównaniu do innych drukarek. Drukarka termiczna została po raz pierwszy założona przez Laurate Jack Kilby w 1965 roku. Drukarki termiczne wykorzystują ciepło do drukowania obrazów lub danych na papierze. Suchy element zawierający wosk nakładany jest na papier do drukowania obrazów. Proces drukowania termicznego będzie podobny do tego, jak topi się kredki za pomocą ciepła – podobnie działają drukarki z kas fiskalnych.