Jak zmierzyć sukienki do karmienia u krawcowej?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy twoje ubrania staną się zbyt ciasne w czasie ciąży lub w jakim trymestrze powinnaś kupić ubrania ciążowe, szczera odpowiedź brzmi: nie ma właściwej odpowiedzi. To zależy wyłącznie od Ciebie! Noszenie obcisłych ubrań nie zaszkodzi Twojemu dziecku. Prawdopodobnie sprawią, że poczujesz się niekomfortowo i być może mniej podekscytowana na zewnątrz niż w środku, ponieważ ubrania inne niż ciążowe, nawet luźne i za duże, mają tendencję do opadania na ramionach i wciągania wszystkiego złego miejsca, gdy guzek osiągnie określony rozmiar.

Kiedy zaczynasz kupować odzież ciążową, taką jak sukienki do karmienia? Noszenie obcisłych ubrań nie zaszkodzi Twojemu dziecku. Prawdopodobnie sprawią, że poczujesz się niekomfortowo. Większość kobiet uważa ciążę za radosny i ekscytujący okres w ich życiu i chce wyglądać pięknie, zdrowo, silnie, promiennie i kobieco, pokazując rosnący guz (nawet gdy – a może dlatego – miłość, podekscytowanie i radość mieszają się z zmęczenie, dyskomfort, bóle, bóle, strach i niestabilność emocjonalna…). Noszenie ubrań, które mi się podobało i które schlebiało mojemu nowemu ciału, pomogło mi przyjąć te zmiany. Większość kobiet zaczyna kupować sukienki do karmienia kilka tygodni w drugim trymestrze, czyli od 13 tygodnia, głównie ze względu na to, że:

– Wiele kobiet i par decyduje się poczekać z ogłoszeniem ciąży znajomym i rodzinie do czasu pierwszego badania, które ma miejsce około 12. tygodnia. Dzieje się tak, ponieważ ryzyko poronienia spada po pierwszym trymestrze ciąży, a wiele osób doświadcza ciąży jako bardziej „prawdziwe” po tym, jak zobaczyli dziecko i usłyszeli bicie serca.

– Niewiele kobiet ma brzuszek w pierwszym trymestrze. Większość nowicjuszy doświadcza „popu” około 14-16 tygodni. Dzieje się tak, ponieważ po 12 tygodniach macica nie może już chować się w miednicy za kością łonową, więc zaczyna wystawać do brzucha. Większość kobiet może zadowolić się swoją obecną garderobą, dopóki nie poczuje „wybuchu”, wybierając ubrania szersze, luźniejsze, dłuższe, bardziej rozciągliwe i z niskim stanem, takie jak za duże t-shirty i swetry, casualowe koszule, tuniki, kopertowe sukienki, legginsy , dżinsy z głębokim dekoltem i spodnie do jogi. Więc chociaż niektóre kobiety od razu wychodzą i kupują ubrania ciążowe i sukienki do karmienia, ponieważ czują się podekscytowane i chcą podzielić się swoimi nowinami ze światem, niewiele z nich zaczyna nosić ubrania ciążowe w pierwszym trymestrze ciąży.

Wiele kobiet doświadcza, że ​​brzuch „wyskakuje” szybciej w kolejnych ciążach. Jednak kolejne ciąże pojawiają się wcześniej. Dzieje się tak, ponieważ mięśnie macicy i brzucha zostały już rozciągnięte, więc jest mniej „oporu” na rosnący brzuch. Wiele powtarzających się mam również zaczyna nosić ubrania ciążowe i sukienki dla matek karmiących wcześniej, ponieważ już odkryły zalety ubrań ciążowych.