Jaka sala weselna będzie idealna?

Prywatność różni się znacznie w zależności od miejsca, podobnie jak znaczenie, jakie przywiązują do niej pary. Jeśli organizujesz wydarzenie w ciągu dnia w miejscu publicznym, takim jak park, plaża lub ogród botaniczny, przygotuj się na nieznajomych, którzy przejdą obok Twojej imprezy. Mogą się uśmiechać, machać i przychodzić, aby złożyć życzenia. Jeśli nie masz nic przeciwko, zarezerwuj wymarzone miejsce. Jeśli nie, rozważ bardziej zaciszną alternatywę, taką jak trawnik na prywatnej posesji lub polu golfowym. Jednak to zastrzeżenie nie dotyczy tylko ślubów na świeżym powietrzu. Sala weselna i hotele często organizują więcej niż jedną imprezę naraz. Jeśli w pobliskich pokojach będą odbywać się jednocześnie inne imprezy, możesz usłyszeć gości kochających karaoke lub goście mogą spotkać się z nimi przy suszarkach na gorące powietrze w łazience. Jeśli ci to przeszkadza, spróbuj zaplanować swój ślub, kiedy nie będzie kolejnego w pobliżu. Jeśli to niemożliwe, odwiedź witrynę podczas wieczoru z dwoma imprezami i zobacz, jak przenosi się dźwięk – i czy są jakieś inne poważne problemy, zanim podejmiesz decyzję jaką salę weselną wybrać.

Alternatywnie możesz wynająć małą salę weselną, restaurację lub galerię na przyjęcie, aby przyjęcie było tylko dla gości. Zapytaj o dostępne zabezpieczenia w swojej witrynie, aby powstrzymać nieuczciwych ślubów.

Światło może wpływać na nastrój i przestrzeń – lub też je łamać. Jeśli bierzesz ślub w ciągu dnia, dokładnie sprawdź, czy w sala weselna ma dużo okien. Kto chce spędzić sześć godzin w ciemnym pokoju, gdy świeci słońce? Jeśli planujesz wieczorny romans, upewnij się, że w pokoju nie jest zbyt ciemno – lub że można sterować oświetleniem przy dużym wejściu, kolacji i tańcach.

Jeśli bierzesz ślub na świeżym powietrzu, powiedzmy o zmroku, czy będziesz w stanie w razie potrzeby zapalić świece lub inne oświetlenie? Aby zapewnić dobre oświetlenie lokalu, zalecamy również odwiedzenie tego miejsca o tej samej porze dnia, którą wybrałeś na swój ślub. Nawet jeśli przestrzeń wygląda romantycznie w świetle świec, możesz być zaskoczony widokiem tego przestarzałego dywanu w ciągu dnia. Jeśli sprawdzisz to tylko wieczorem, przegapisz również okazję, aby zobaczyć, jak światło słoneczne wpadające przez okna od podłogi do sufitu całkowicie przekształca pomieszczenie, jakim jest sala weselna.