Domki holenderskie na Twoją kieszeń!

Jedno z najczęściej zadawanych pytań brzmi: „ile kosztuje budowa małego domku?” Oczywiście jest to trudne pytanie, ponieważ koszt budowy małego domku jest bardzo zróżnicowany. Tak jak nie można powiedzieć, ile kosztuje budowa zwykłego domu, nie można podać jednej ostatecznej ceny za małe domki holenderskie.


Ile kosztuje budowa małego domku?
Ile będzie kosztować twój malutki dom, zależy od tego, co chcesz od swojego małego domu i jakie są twoje priorytety. Jeśli chcesz mieć dach nad głową, możesz zbudować go za jedyne 50 000 złotych. Ale jeśli chcesz ciepłej bieżącej wody, paneli słonecznych i nowoczesnej estetyki, prawdopodobnie będziesz musiał zaoszczędzić na nowym domu. Napisałem wcześniej o reakcji, jaką otrzymuję, kiedy mówię ludziom, że mój mały dom kosztuje 42 000 złotych do zbudowania. Wiele osób uważa, że ​​to za dużo, ale dziś tyle samo możesz zapłacić za domki holenderskie, które już w stanie gotowym przywożą Ci na Twoją działkę. Jestem jednak całkowicie szczęśliwy, że kosztowało to tak wiele, ponieważ ważne dla mnie były wysokiej jakości materiały i jakość wykonania. W tym artykule przyjrzymy się gamie małych domków, aby zobaczyć, co można zbudować za pomocą różnych budżetów. Pewni Państwo budowali swoje małe domki holenderskie na swój starszy projekt. Całkowity koszt ich małego domu wynosił 48 900 złotych, głównie dlatego, że zbudowano go ze starego spichlerza. Wykorzystywali uratowane drewno, inne materiały i meble z burzonych budynków, aby obniżyć koszty.

Ten malutki dom jest niezwykle prosty, bez toalety i mocy, ale zawiera piec na drewno. Te malutkie domki holenderskie nie są więc domem, w którym chciałbyś mieszkać, ale pokazuje, jak daleko możesz się dostać przy niewielkiej ilości pieniędzy. Inni Państwo z kolei kupili plany na mały domek holenderski i zmodyfikowali je, aby mieć pewność, że ich mały dom dokładnie spełni ich potrzeby. Ich maleńki dom ma wymiary 24 x 8 metrów i obejmuje łazienkę, kuchnię, salon z rozkładanym łóżkiem, dwa lofty i schody. Jest to dość podstawowy mały dom zbudowany z wielu materiałów pochodzących z recyklingu. Wszystkie prace budowlane zostały wykonane przez tych Państwa, więc byli w stanie obniżyć koszty. Państwo mają kilka wskazówek dla tych, którzy chcą budować tańsze małe domki. Zaleca uczenie się umiejętności zawodowych od profesjonalistów na YouTube. Zaleca regularne sprawdzanie listy w poszukiwaniu darmowych i tanich materiałów, odwiedzanie używanych sklepów budowlanych w celu znalezienia przedmiotów okazyjnych (kupił swoją umywalkę w łazience za mniej niż 30 złotych!), a także zapoznanie się z gotową ofertą firmy Floryda, oferującej już gotowe domki holenderskie.